Meie lugu ehk kuidas Su Puu alguse sai...

Teekonna algus

Su Puu teekond algas 2018. aasta kevadpäeval kui oli tekkinud idee tuttavale ise kingitus valmistada. Teadagi - oma kätega tehtu on parim kink ning nii sündis tammepuidust esimene sõrmus, lipsunõel ja hiljem lihtsad ühetasandilised spoonist kõrvarõngad. Kaunis, tähendusrikas ja hingega loodud käsitöö levis kiiresti, huvi inimeste hulgas kasvas ning 4. aprillil 2018 avasime veebipoe, kus tootevalikus erinevad kõrvarõngad, sõrmused ning kikilipsud. Õige pea lisandusid meestele suunatud tootevalikusse puidust mansetinööbid ja lipsunõelad.

Üks esimesi katsetusi - spoonist sõrmus.

Kui teekonna alguses oli disainikeel pigem lihtne ning ühetasandiline, siis peagi avastasime spooni vapustava omaduse niiskuse toimel painduda ning sellega algas toodete disainis täiesti uus peatükk ning sündisid esimesed ringikujulised kõrvarõngad, hiljem keerdkõrvarõngad ning keerdkäevõrud. Erinevad keerud ja voolujoonelised motiivid meie toodetes on kerged, elegantsed ning samas tänu puidu natuurile maalähedased, soojad ja kodused. Esmapilgul tavapärasest puidust saab hoolika viimistluse tulemusel kauni läike ja kujuga kvaliteetne ehe, mis rõhutab kandja kaunemaid jooni.

Teadlik ja säästlik materjalikasutus on meie väärtus

Kõik Su Puu aksessuaarid ja ehted valmivad algusest lõpuni käsitööna ning hinnanguliselt 80% toodetest on valmistatud tootmisjääkidest. Huvitav fakt on, et väikseim kasutatav spoonitükk on 1cm x 7cm, millest luuakse nelja päevase tööprotsessi tulemusena hinnalised keerdkõrvarõngad. Oma tegevuses peame keskkonnasõbralikkust ja kvaliteetseid materjale esmatähtsaks ning teame, et kirega tehtud käsitööst paistab läbi selle looja hing. Kuna kõik Su Puu tooted valmivad naturaalsest puiduspoonist, on neil kõigil oma iseloom ning ükski ehe pole identne teisega.

Roosipuust keerdkõrvarõngad puiduspoonil.

Kasutatava materjali valik on väga lai ning esindatud on nii kohalikud puiduliigid (kask, pöök ja tamm) kui ka eksootilisemad puiduliigid (roosipuu, eebenipuu, mahagon ja pähklipuu). Rohkem infot kasutatavate puiduliikide kohta leiad siit. Kõik meieni jõudvad spoonijäägid leiavad äraviskamise asemel uue hingamise läbi hoolika käsitöö, mille käigus tekkinud jääkide osakaal on minimaalne. Algusest peale on meie koostööpartner väärtuslike puiduliikude spoonijääkide hankimiseks olnud AS Mass. Lisaks puidule kasutatame ehete valmistamisel kõrgekvaliteedilist sterlinghõbedat, mis on sobilik ka allergikutele.

Avatus kliendi soovidele

Väikese ettevõttena on meie jaoks on oluline otsesuhtlus klientidega ning avatus klientide soovidele. Arvestatav hulk tellimustest moodustavad eritellimused – võimaldame kliendil valida just omale sobivast materjalist või omale sobiva kujuga ehe, graveerime sobiva teksti mansetinööpidele, lipsunõeltele ning käevõrudele. Erisoovid ja miks mitte ka täiesti uued ideed on alati teretulnud. Meie prioriteet on, et soetatud ehe sobiks kandjale ideaalselt ning leiaks rohkelt kasutust! Koos leiame alati lahenduse!

Meie kliendibaas on tänu veebipoele ja tublidele edasimüüjatele pidevalt kasvanud, mille eest oleme ülimalt tänulikud. Lubame omalt poolt, et jätkame keskkonnahoidliku Eesti ehtedisaini propageerimist ning loodame klientidele pakkuda väärtust kvaliteetsete ehete ja sisuloome näol.